مقالات تخصصی

شامل مقالات طراحی وب سایت - پرتال سازمانی و وب سایت های شخصی و تکنولوژی روز طراحی وب

ساخت ایمیل در دایرکت ادمین

 

دایرکت ادمین یکی دیگر از کنترل پنل های قدرمند و محبوب هاستینگ های لینوکسی است. DirectAdmin با دارا بودن محیط کاربری ساده موجب شده شده تا کاربران بتوانند به راحتی از امکانات قدرتمند آن استفاده نمایند. برنامه نویسی دایرکت ادمین به گونه ای انجام شده است که سرعت بالایی را در اجرا و فراخوانی درخواست ها فراهم آورده است. قابلیت ضد کراش این کنترل پنل، پایداری سرویس ها را بصورت چشمگیری افزایش داده است. پنل مدیریت هاست دایرکت ادمین همچون سایر پنل دارای امکانات متعدد است؛ نظیر مدیریت پست الکترونیک، مدیریت FTP و DNS، انتقال آسان فایل ها، پشتیبان گیری، مدیریت ساب دامین ها و بانک های اطلاعاتی.

در ادامه خواهید آموخت که چگونه در DirectAdmin یک ایمیل ایجاد کنید و به کمک وب میل ها ایمیل ارسال و دریافت نمایید.

ساخت ایمیل در دایرکت ادمین - DirectAdmin:

مرحله یک:

از طریق آدرس، حساب کاربری و رمز عبوری که شرکت هاستینگ در اختیار شما قرار داده است وارد کنترل پنل مدیریت دایرکت ادمین شوید. به صورت پیش فرض با قرار دادن ٢٢٢٢: در انتهای آدرس سایت خود، می توانید وارد صفحه “ورود” دایرکت ادمین شوید.

مرحله دو:

در صفحه اصلی، از قسمت Email Management بر E –mail Accounts کلیک کنید.

مرحله سه:

در صفحه جدید، بر روی گزینه Create Mail Account کلیک کنید.

مرحله چهار:

در قسمت‌های خواسته شده، نام کاربری، کلمه عبور و میزان فضای ایمیل را وارد نمایید و بر روی دکمه Create کلیک کنید.

نحوه دسترسی به ایمیل‌ها از طریق وب میل:

تا اینجا با نحوه ساخت ایمیل در پنل مدیریت آشنا شدید، در ادامه خواهید آموخت که چگونه به ایمیل‌های خود دسترسی پیدا کنید و آنها را مدیریت نمایید.

دسترسی به وب میل در دایرکت ادمین:

وارد پنل مدیریت دایرکت ادمین شوید و از قسمت Email Management می‌توانید یکی از webmail ها را انتخاب نمایید. سپس نام کاربری (ایمیل ساخته شده)و رمز عبور ایمیل خود را تایپ و تأیید نمایید تا وارد محیط ایمیل‌ها شوید و ایمیل‌های ارسالی و دریافتی را مدیریت کنید.

همچنین میتوانید به کمک نرم افزارهای Mozilla Thunderbird و Outlook به ایمیل‌های خود دسترسی داشته باشید.